Haberler 24 Mart 2015, 20:38

AK Parti’nin grup önerisi kabul edildi

AK Parti, TBMM Danışma Kurulu’nda uzlaşma sağlanamaması üzerine önerisini Genel Kurul’a taşıdı. Öneride, çocuk yardımı, çeyiz hesaplarına devlet katkısı, 47 bin öğretmen kadrosu gibi düzenlemelerini de içeren “Torba Yasa Teklifi” ile Yargıtay Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Ceza Muhakemesi Kanunu’nda değişiklik içeren yasa teklifi ile bazı uluslararası sözleşmelerin onaylanmasını içeren yasa tasarıları gündemin ön sıralarına alınması, muhalefet tarafından verilen 5 Gensoru Önergesi’nin yarın görüşülmesi yer aldı.

Öneri üzerinde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Doğan Kubat, Torba Yasa Teklifi’nin gündeme alınarak bugün görüşülmesine başlanmasını önerdiklerini, ayrıca Gensoruların gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmelerin de yarın yapılmasını planladıklarını söyledi.

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, öneri aleyhinde yaptığı konuşmada, ülkenin içinde bulunduğu durumun “ekonomik kriz” olduğunu savunarak, asıl fırtınanın FED’in faizlerle ilgili kararından sonra yaşanacağını söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, öneri aleyhinde yaptığı konuşmada, 47 bin değil 100 bin öğretmenin atanması gerektiğini belirtti.

Konuşmaların ardından AK Parti’nin grup önerisi kabul edildi.

Genel Kurul’da daha sonra Torba Yasa Teklifi’nin görüşmelerine geçildi.

(AA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Yazar Bilgileri

admin sedat.hackerr@gmail.com
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

*