Genel 30 Ağustos 2014, 01:02
android_apps-150x125

250 milyon Android için 11 milyar uygulama indirildi

250 milyon Android için 11 milyar uygulama indirildi

Google, 2011′in dördüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Bu rakamlar arasında firmanın faaliyetleri ve gelirleri ile ilgili pek çok önemli detay yer alıyor. Göze çarpanlardan detaylardan biri, Larry Page’in bizzat anlattığı Android‘in yükselişi.

Yakın zamanda toplam 400 bin uygulamaya ulaşan Android Market’in de etkisiyleyle birlikte Android yaygınlaşmaya devam ediyor. Google’ın CEO’su Larry Page’in paylaştığı rakamlara göre şu anda 250 milyon Android cihaz etkinleştirilmiş. Bu rakam bir önceki çeyrekten bu yana 50 milyon yeni Android cihazın kullanılmaya başlandığını gösteriyor.

Uygulama indirme çılgınlığının yaşandığı Aralık ayının da katkısıyla bu cihazlar için indirilen uygulamalar ise11 milyar adedi geçmiş durumda. 11 milyar etkileyici bir rakam ama Apple’ın uygulama mağazasının 18 milyar indirme sınırını Aralık ayında geçtiğini de hatırlatmakta fayda var.

Şu anda günde 700 bin yeni Android telefonun etkinleştirildiğini söyleyen Page konuşmasında Ice Cream Sandwich’e özel bir yer ayırarak Android’in son sürümü için “şimdiye kadar çıkardığımız en iyi sürüm” diye konuştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
250 milyon Android için 11 milyar uygulama indirildi, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Yazar Bilgileri

admin sedat.hackerr@gmail.com
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

*
instagram takipçi programı instagram hesap yönetimi programı twitter takipçi kazanma sitesi twitter takipçi arttırma sitesi twitter takipçi sitesi twitter takipçi kazanma hilesi twitter takipçi kasma hilesi twitter favori hilesi,yükseltme,hilesi,twitter takipçi kasma, hilesi,twitter takipçi hilesi twitter takipçi arttırma hilesi, twitter takipçi kazan, twitterda takipçi arttırmak twitter takipçi instagram takipçi arttırma hilesi, instagram takipçi kazan, instagramda takipçi arttırmak instagram programı instagram web viewer dizi izle yabancı dizi izle